Gå till innehåll

Uppfödarlista

Vi erbjuder alla våra medlemmar som har registrerat kennelnamn att kostnadsfritt finnas med på listan över uppfödare.

Vill du vara med på uppfödarlistan, fyll i uppfödarformuläret


Kennlar i Sverige


Berglejonets

Ulf och Pia Zetterström, Österbybruk

www.berglejonets.se

ulf@berglejonets.se    pia@berglejonets.se

070-3308064                 070-2966476


Duoddara

Irene Påve Sjaunja
Flöjtslingan 11, 982 35 Gällivare

irene.pave@gmail.com

+46725135525


Ekeberga Lindtorpets

Veronica och Nicklas Hollsten,
Ekeberga 148,  69492 Hallsberg

www.lapskavallhundar.wordpress.com

HollstenVeronica@hotmail.com

0704883825


Kläppylets

lotta@jeloin.net


Koivulehdon

Anette Lindström
Backgatan 7,  96132 Boden

www.koivulehdon.se

koivulehdon@yahoo.se

070-2173756

 


Lapprott's

Mari Sjölund
Torsvik 305, 871 98 Ramvik

http://www.lapprotts.n.nu/

lapprotts@hotmail.com

0760220659


Minngehke

Marie Bankhed, Fagerås

www.minngehke.se

kennel@minngehke.se

076-767 17 03


Ninaitwa

Cecilia Henriksson, Nora

https://kennelninaitwa.wordpress.com

kennelninaitwa@gmail.com


Njarga

Beate Johannessen
Enbergsäng 315,  71392 Gyttorp

www.njarga.se

njarga@gmail.com

0705671636


Obbolalägdans

Helen Lindgren
Sälstigen 4,  91342 Obbola

På Facebook: Obbalalägdans vallhundar

helen_lindgren@hotmail.com

0707441638


Sally Safir

Sofia Gustafsson
Åsan 120,  84593 Fåker

Sofia_johansson_87@hotmail.com

0736481275


Team Art

Tina Loft, Kälarne

www.teamartz.com

tina.loft@telia.com

070-3331579


Tjakke's

Cecilia Hörnsten
Bondevägen 5,  68631 Sunne

www.tjakkes.se

0703908234


Va'jmmo

Sara Inemyr

Facebook Va'jmmo Sara

Myran934@gmail.com

0705088017


Kennlar utomlands